En av dom hundra bästa!

Den 13/4 hade vi på Tuns skola inte haft en helt vanlig vecka. Den onsdagen så fick vi beskedet att vi hade kommit bland dom 100 bästa i Sverige på att lägga ut i webbstjärnan. Eftersom vi är en av dom 100 bästa så fick vi en Broch. Alla blev jätte glada över händelsen. Vi är Ca 28 elever i mellanstadiet som lägger ut saker på webbstjärnan. Förra året kom vi bland dom 100 bästa. Men vi fick ingen Broch. Vi vill tacka att ni tittar på vår hemsida och ger oss kommentarer.


Vecka 15 på tiorasten så hade vi disco på skolgården. Många dansade och hade jätte roligt.

Vecka 16 började vi med hus i tekniken och att göra en skiss. Många tyckte det var mycket roligt. Då fick vi ta med material hemifrån. I måndags den 19/4 så skulle vi börja med våran skiss till huset.
På fredag klockan 17.30 så ska det vara disco. Det är åk 6 som ska hålla i det. Det kommer att finnas godis, korv, dricka. För att komma in måste man betala 10 kr

Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *